OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 2024.10.13

1. Przeżywamy XXVIII Niedziele zwykłą. Msze w porządku niedzielnym. Dziś przeżywamy II niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna na prace prowadzone w Parafii. W zakrystii do pobrania listy. Dziś odbywa się tradycyjne liczenie wiernych w całej Polsce.
  2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
    • poniedziałek - Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela
    • wtorek - św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.
    • środa - św. Jadwigi Śląskiej
    • czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
    • piątek - św. Łukasza Ewangelisty
    • niedziela - Światowy Dzień Misyjny, składka na misje, a do puszki zbiórka drobnych monet na budowę studni w Czadzie. Rozpoczęcie tygodnia Misyjnego.
  1. W środę zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Głobikowej o 16.00, w Gumniskach o 17.30. Swoje prośby i podziękowania można składać do skrzynki za ławkami.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe. W Gumniskach zapraszamy na godz. 17.30. Msza św. i następnie Różaniec, w Głobikowej o godz. 16.00 a w środę i piątek różaniec po Mszy św. W niedzielę w Gumniskach różaniec o 14.00 i Msza św., w Głobikowej po Mszy św. o 11.30.
  3. W środę na Msze św. i różaniec w Gumniskach zapraszamy młodzież klas 8 wraz z rodzicami. Jest to kolejne spotkanie przed sakramentem bierzmowania. Przynosimy Deklaracje.
  4. Spotkanie LSO w Gumniskach w poniedziałek po Mszy św. wieczornej a w Głobikowej w środę o 15.00.
  5. Spotkanie DSM w Głobikowej w środę po Mszy św., a w Gumniskach w sobotę o 9.00.
  6. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o 19.00 w salce katechetycznej koło kościoła.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wejściu jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek Dobra”, czasopisma misyjne.
  8. Intencje Mszy św. umieszczone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  9. Dziękuję za ofiary składane na tacę na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę….. Prosimy kolejne osoby z kolejki. Wszystkim za każdą wykonana pracę dla Parafii składam Bóg zapłać.
  11. W niedzielę 20 października o godz. 13.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców powiatu dębickiego, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku poronienia i przedwczesnego porodu. Bezpośrednio po Mszy św., na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej odbędzie się uroczysty pochówek „Dzieci Utraconych”. Więcej informacji na plakacie.
  12. Za tydzień w niedziele dzieci i młodzież z LSO i DSM po Mszach św. w Gumniskach i Głobikowej będą rozprowadzać ciasto.
  13. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  14. Od dziś można pobrać kartki na wypominki listopadowe i roczne. Są z tył kościoła (lub do pobrania tutaj). Proszę pisać imiona w pierwszej osobie. Wypominki składamy w zakrystii.